29 kwietnia 2025 roku w szkole odbył się koncert pieśni patriotycznych. Uczniowie z klasy 7 b wraz z nauczycielem Panem Cezarym Fuksińskim zaprezentowali najpiękniejsze, choć często zapomniane pieśni patriotyczne. Utwory skłoniły nas do refleksji nad historią Polski.
Koncert pieśni patriotycznych
- 29.04.2025
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- 29.04.2025
Dnia 29 kwietnia 2025 roku naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Świętowaliśmy również 100- lecie koronacji króla Bolesława Chrobrego. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność uczniowska, nauczyciele oraz zaproszeni goście.
Akademia stała się okazją do upamiętnienia najważniejszych momentów w historii Polski- począwszy od chrztu Polski w 966 roku. W czasie przedstawienia zaśpiewano pieśni patriotyczne, które wykonał chór szkolny.
Był to również czas wspólnego przeżywania patriotyzmu i dumy z naszego dziedzictwa narodowego. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, akademia przebiegła w atmosferze zadumy, refleksji, ale i radości z bycia częścią wspólnoty, która pamięta o swojej historii.
29
Szkolny przegląd plastyczny pt. Ziemia jest naszym domem
- 29.04.2025
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi w klasach 1-3 został zorganizowany szkolny przegląd plastyczny pt. Ziemia jest naszym domem. Wystawę wyróżnionych prac można obejrzeć na tablicy Małego Samorządu Uczniowskiego na 1. piętrze.
1c poznaje Starożytny Rzym
- 29.04.2025
Za sprawą zajęć z archeologiem, klasa 1c przeniosła się do czasów starożytnych. Odkrywaliśmy Rzym, poznając jego architekturę, sztukę, codzienne życie mieszkańców czy armię. Uczniowie i uczennice stworzyli szyk żółwia, zbudowali łuk akweduktu, ułożyli mozaiki, zapisali swoje inicjały na woskowych tabliczkach, zagrali w popularną w Rzymie grę z kulkami, a nawet ulepili z gliny jej replikę, którą zabrali do domu. Była to również niepowtarzalna okazja, by poznać pracę archeologa, dzięki której dziś tak wiele wiemy o dawnych czasach.
16
Wielkanoc zagościła w naszej szkole w pełni!
- 18.04.2025
Z tej okazji, w ostatnim dniu nauki, przed przerwą świąteczną, odbyły się uroczyste spotkania, przygotowane przez uczniów, wychowawców oraz rodziców. Był to czas pełen uśmiechów, radości i wspólnej pracy.Takie chwile budują wspólnotę i przypominają nam, jak ważna jest życzliwość, serdeczność i współpraca.
Życzymy wszystkim cudownych Świąt!
Do zobaczenia po przerwie!
3
Wolska debata rozmów na temat przyszłości "Twoja szkoła to oczywiste że..."
- 16.04.2025
15 kwietnia odbyła się 4. Wolska debata rozmów na temat przyszłości "Twoja szkoła to oczywiste że..."
W spotkaniu z młodzieżą ze szkół podstawowych i średnich uczestniczyli przedstawiciele Mazowieckiego Kuratora Oświaty, władz Biura Edukacji i Dzielnicy Wola.
Nasza szkołę reprezentowali uczniowie 8b. Aleksander przedstawił referat na temat klimatu i atmosfery panującej w przyszłej szkole ponadpodstawowej.
Uczniowie klas 8 w całej Dzielnicy mogli obejrzeć Debatę na żywo na łączach internetowych i wziąć udział w głosowaniu...co jest ważne w wyborze przyszłej szkoły.
27
Informatyka w kl. 3a
- 10.04.2025
Uczniowie klasy 3a bardzo lubią lekcje informatyki. W czasie tych zajęć uczą się podstaw programowania, a korzystając z różnych edukacyjnych programów komputerowych wykonują rysunki piaskiem, tworzą wirtualne budowle, uczą się tabliczki mnożenia, rozwiązują łamigłówki, wykonują prezentacje. Szkoda, że zajęcia trwają tak krótko!
5
Wycieczka do Lasek
- 10.04.2025
10 kwietnia klasy 5 odwiedziły Ośrodek dla ociemniałych w Laskach. Byli tacy, którzy przez chwilę poczuli się jak niewidomi. Dzieci utrwaliły informacje o bł. Elżbiecie Czackiej.
2
Doradztwo zawodowe – wizyta w ZS nr 36 im. Marcina Kasprzaka w Warszawie
- 10.04.2025
8 kwietnia 2025 roku uczniowie klas ósmych zainteresowani programowaniem mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół nr 36 im. Marcina Kasprzaka w Warszawie.
Uczniowie zwiedzili szkołę i uczestniczyli w zajęciach z programowania.
Koncert muzyczny: "Tańce rewii i musicali".
- 10.04.2025
4 IV 2025 odbył się comiesięczny koncert szkolny, którego tematyka dotyczyła rewii i musicalu. Są to widowiska teatralne traktujące w sposób żartobliwy i rozrywkowy przedstawienie, które składa się z krótkich scenek i estradowych żartów. W naszej szkole dzieci usłyszały i obejrzały tańce musicalowe do znanych piosenek ze słynnych musicali: „Deszczowa piosenka”, „New York”, „Greace”, „Mamma mia”, „Flute Blues”.
15
Doradztwo zawodowe – spotkanie z pilotem
- 09.04.2025
7 kwietnia 2025 roku klasy 7 – 8 w ramach doradztwa zawodowego uczestniczyły w spotkaniu z panem Piotrem Parczewskim - pilotem samolotów wojskowych. Nasz gość opowiadał uczniom o swojej pasji i drodze do uzyskania uprawnień pilota samolotów wojskowych. Podkreślał wagę spełnienia podstawowych warunków zdrowotnych do podjęcia szkoleń w zawodzie pilota.
Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o przebiegu szkoleń, ilustrowane krótkimi filmikami. Pan Piotr mówił, jak reaguje ludzkie ciało na przeciążenia podczas manewrowania samolotem. Uczniowie mogli przymierzyć elementy stroju i hełm pilota myśliwca. Jego fascynująca opowieść to świetny przykład połączenia pracy z pasją. Naszym uczniom życzymy podobnych doświadczeń w zawodowej przyszłości.
Warsztay z tworzenia gaików
- 09.04.2025
We wtorek 8 IV 2025 w naszej szkole na lekcji muzyki odbywały się warsztaty ludowego śpiewu towarzyszące tworzeniu gaików. W tradycji polskiej ludowości noszenie gaika odbywa się zwykle we wtorek po po Świętach Wielkanocnych. Święto to polega na tym że, dziewczęta (czasem również chłopcy) stroją gałązkę sosnową lub nieraz całą choinkę we wstążki, świecidełka, kwiaty i dzwonki. Czasami na szczycie przywiązuje się lalkę jako symbol królowej wiosny. Takie ustrojone drzewko lub gałązkę obnosi się ze śpiewem po wsiach i dworach, winszując przybycie „nowego lata”. W szkole tworzenie i chodzenie z gaikiem wykonały dzieci z klas 2a, 2b, 3a, 3b.
12
XIX edycja konkursu „Warszawa da się lubić”
- 07.04.2025
Dnia 2 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 388 im. Jana Pawła II w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XIX edycji dzielnicowego konkursu pt. „Warszawa się lubić”.
Tegoroczny konkurs poświęcony był folklorowi naszej stolicy. Uczniowie SP 26 zaangażowali się w wykonanie prac plastycznych przedstawiających tradycyjny strój warszawski. Obowiązującą techniką był kolaż, który stworzył dużo możliwości artystycznego przedstawienia tematu. Spośród przygotowanych przez uczniów z wolskich szkół prac plastycznych, jury nagrodziło 3 osoby z naszej szkoły:
1 miejsce- Anna Bielska z grupy II b
3 miejsce- Gabriel Acharya z grupy I b
Wyróżnienie- Veronika Dotsenko z grupy I c
Wszystkie nagrodzone prace zostały wykonane podczas plastycznych zajęć świetlicowych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu życząc dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac plastycznych oraz fotorelacji z gali finałowej.
2
Warsztaty tkackie kl. 3a
- 07.04.2025
Uczniowie klasy 3a na warsztatach tkackich zorganizowanych przez Muzeum Archeologiczne, wykonali kolorowe krajki wykorzystując zrekonstruowane, pradziejowe sposoby tkania z kolorowych włóczek. Wykonanie jej wymagało cierpliwości i wytrwałości.
2
Warsztaty profilaktyczne "Przeciwdziałanie przemocy" w kl. 3a
- 07.04.2025
Jak sobie radzić z emocjami? Czy każdy z nas jest taki sam, czy różnimy się od siebie? Na te pytania uczniowie klasy 3a znaleźli odpowiedź w czasie warsztatów profilaktycznych „Przeciwdziałanie przemocy” , prowadzonych przez Fundację Epsilon Plus. Okazało się, że to iż jesteśmy różni, posiadamy różne umiejętności, może być atutem w pracy zespołowej.
Archiwum Aktualności