• Panel ekspercki w ramach projektu unijnego „Mój Potencjał – Moja Przyszłość: rozwój systemu doradztwa zawodowego w 21 szkołach podstawowych m. st. Warszawy”

        • 27.10.2023

        • W naszej szkole 20 października odbył się panel ekspercki dla uczniów klas siódmych i ósmych. Spotkanie poprowadził specjalista branży logistycznej, menadżer  firmy spedycyjnej, która zaopatruje restauracje, hotele i sieci handlowe. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką branży, kryteriami naboru pracowników i warunkami rekrutacji. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, jakie jest aktualne zapotrzebowanie na specjalistów spedycji i logistyki. Mamy nadzieję, że informacje przekazane na tym spotkaniu ułatwią uczniom podejmowanie decyzji o wyborze szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe.
          Panel ekspertski w ramach projektu unijnego „Mój Potencjał – Moja Przyszłość: rozwój systemu doradztwa zawodowego w 21 szkołach podstawowych m. st. Warszawy”W naszej szkole 20 października odbył się panel ekspercki dla uczniów klas siódmych i ósmych. Spotkanie poprowadził specjalista branży logistycznej, menadżer  firmy spedycyjnej, która zaopatruje restauracje, hotele i sieci handlowe. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką branży, kryteriami naboru pracowników i warunkami rekrutacji. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, jakie jest aktualne zapotrzebowanie na specjalistów spedycji i logistyki. Mamy nadzieję, że informacje przekazane na tym spotkaniu ułatwią uczniom podejmowanie decyzji o wyborze szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe.

        • Apel z okazji kolejnego Dnia Papieskiego

        • 25.10.2023
        • W piątek 20 października uczniowie kl. 5b zaprosili społeczność Szkoły Podstawowej nr 26 na uroczysty Apel z okazji kolejnego Dnia Papieskiego. W tym roku obchodzony był pod hasłem JAN PAWEŁ II. CYWILIZACJA ŻYCIA. Po apelu zostały rozdane nagrody za konkurs papieski.

        • Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego

        • 23.10.2023
        • W piątek 20 października 2023 roku odbyło się w szkole uroczyste zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego. Klasy młodsze reprezentowali: Jakub, Amelia i Łukasz z klasy II a, Laura i Kornelia z klasy II b oraz Zofia z klasy III a, natomiast starszych uczniów reprezentowali: Marika z klasy V a, Jan z klasy V b i Michał z klasy VII b. Przedstawiciele samorządu złożyli przysięgę, omówili plan działań na bieżący rok szkolny i zachęcili wszystkich uczniów do udziału w szkolnych przedsięwzięciach.

        • Ślubowanie klas pierwszych

        • 23.10.2023
        • Ślubowanie klas pierwszych

          13 października 2023 roku byliśmy świadkami niezwykłego wydarzenia. Nasi najmłodsi uczniowie z klas pierwszych przystąpili do uroczystego ślubowania. Ich oczy pełne były dumy, podekscytowania i nieśmiałej odwagi, której każde dziecko potrzebuje, stawiając pierwsze kroki w nowym środowisku. Chciałabym podkreślić, jak wspaniale poradziły sobie nasze pierwszaki. Mimo pewnych motylków w brzuchu, z determinacją i powagą wypowiadały słowa ślubowania. Było to dla nich ważne i doniosłe wydarzenie, które na pewno na długo zapadnie im w pamięć. Drodzy Pierwszoklasiści! Gratulujemy Wam z całego serca tego ważnego kroku. Jesteście teraz pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Życzymy Wam wielu sukcesów, niezapomnianych chwil, ciekawych lekcji i wspaniałych przyjaciół w trakcie Waszej przygody z nauką w Szkole Podstawowej nr 26. Powodzenia!

        • Na Miedzianej zawsze gra!

        • 23.10.2023
        • W październiku obchodziliśmy w Polsce Dzień Gier Planszowych, ale my gramy codziennie!

          W bibliotece szkolnej jest obecnie 50 tytułów,  a już niedługo przybędzie 10 nowych,  fantastycznych,  uczących myślenia i cierpliwości planszówek.

          Warto sprawdzić dostępne gry i dołączyć do wspólnej  planszówkowej podróży!

        • Próbne egzaminy ósmoklasisty

        • 19.10.2023
        • 17 października rozpoczęliśmy 3-dniowy maraton z próbnymi egzaminami 8-klasisty. Nasi uczniowie rozpoczęli od zmagań z językiem polskim, następnie czeka ich matematyka i język angielski. Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy powodzenia:)

        • Wycieczka klasy 8a

        • 16.10.2023
        • W dniu 16 października klasa 8a wspólnie z nauczycielem historii udała się na wycieczkę pod zachowane fragmenty muru getta znajdujące się przy ul. Złotej. Uczniowie poznali historie powstania getta warszawskiego. Lekcja przy tym miejscu pamięci jest elementem zajęć o holocauście.

        • Ogólnopolska Kampania o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!

        • 16.10.2023
        • BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!

          Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. Kolejny już rok nasz szkoła bierze udział w akcji. Prowadzone są lekcje na temat powstania, uczniowie spotkali się z Panem Januszem Walędzikiem- uczestnikiem Powstania Warszawskiego oraz odwiedzili i uporządkowali grób patrona naszej szkoły- Mirosława Biernackiego.

          Zachęcamy również do wysyłania wirtualnych kartek do powstańców, w tym do Pana Janusza.

          https://bohateron.pl/wyslij-kartke/wyslij-kartke-online/

        • Koncert muzyki brazylijskiej

        • 09.10.2023
        • 6 października w naszej szkole odbył się koncert muzyki brazylijskiej. Było to miłe wspomnienie wakacji, ale również przedsmak powoli zbliżającego się karnawału. Koncert był zróżnicowany muzycznie, pełen kolorów i ciekawych instrumentów etnicznych (m.in. cuica, berimbau, surdo, cavaquinho, shekere, pandeiro). Samba, lambada, bossanova- przy tych popularnych na całym świecie rytmach uśmiech malował się na twarzach naszych uczniów, a niektórych nawet porwał do tańca. Pięknie dziękujemy wykonawcom za wspaniałą zabawę i fantastycznie spędzony czas 😊 

        • Pomagamy zwierzętom, sprzątamy świat…

        • 06.10.2023
        • Biblioteka szkolna przypomina, że  od trzech lat wspieramy Fundację Zwierzaki w Potrzebie.
          Nadal  zbieramy  plastikowe nakrętki z butelek po napojach, kefirze, jogurcie, mleku, soku, ale też nakrętki z pojemników po chemii gospodarczej czy kosmetykach. Pamiętajmy, żeby nakrętki oddawać bez elementów papierowych, metalowych czy plastikowych (jak np. w zamknięciach ketchupu czy kawy rozpuszczalnej).

          Serdecznie zapraszamy do udziału w tej  prostej i bardzo pożytecznej akcji!

        • Praktyczne sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji z budynku, tzw. „próbna ewakuacja”

        • 02.10.2023
        • W piątek 29 września 2023 roku została przeprowadzona próbna ewakuacja. W ćwiczeniach wzięli udział wszyscy uczniowie i  pracownicy. Po usłyszeniu sygnału uczniowie, nauczyciele, a także inni pracownicy niezwłocznie, zachowując odpowiednie środki bezpieczeństwa, opuścili budynek szkoły wyznaczonymi drogami ewakuacyjnymi. Celem ćwiczeń było przypomnienie planu ewakuacji szkoły i wypracowanie właściwych zachowań podczas ewentualnych zagrożeń. Na miejscu zbiórki sprawdzono stan osobowy ewakuowanych.

          Wszyscy ewakuowani postępowali zgodnie z wyznaczonym algorytmem działań. W ewakuowanych grupach panował spokój. Szkoła jest przygotowana do ewakuacji w razie prawdziwego zagrożenia. Osoby odpowiedzialne za ewakuację uczniów znały instrukcje na wypadek zagrożenia.

          O terminie ćwiczeń zawiadomiono Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy oraz Komendę Rejonową Policji Warszawa IV.

        • Apel „Mój wpływ na bezpieczeństwo w szkole i w domu”

        • 02.10.2023
        • 29 września 2023 roku został przeprowadzony przez zespół do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej apel „Mój wpływ na bezpieczeństwo w szkole i w domu”.

          Przygotowano prezentację, w której przedstawione zostały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas pobytu w szkole i w drodze do szkoły.

          Przypomniano dzieciom i młodzieży założenia Szkolnego Systemu Bezpieczeństwa. Uświadomiono uczniom realne zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać w szkole, w drodze do szkoły i w środowisku pozaszkolnym.

          Podczas apelu omówiono zasady bezpiecznego pozostawania w domu oraz wskazywano sposoby atrakcyjnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Zalecano aktywność fizyczną oraz ograniczenie czasu spędzanego przed ekranem smartfonu czy komputera.

          Przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, w tym konieczność używania odblasków.

          Podkreślono konieczność dbania o swoje zdrowie i higienę.

          Na zakończenie spotkania wszyscy obecni podziwiali występ wokalno-taneczny uczennic klas 5a i 5b przygotowany pod kierunkiem pani kierownik świetlicy Justyny Uchrońskiej. Prowadzący podziękowali dzieciom i młodzieży za aktywny udział w apelu oraz złożyli życzenia bezpiecznego roku szkolnego i sukcesów.

        • Akcja edukacyjna „Lekki tornister”

        • 02.10.2023
        • W tym roku też przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Lekki tornister”. Klasy trzecie przygotowały dla swoich koleżanek i kolegów z klas młodszych apel na temat właściwego pakowania tornistra. Pani pielęgniarka w swoim pokazie zwróciła uwagę na skutki noszenia zbyt ciężkiego plecaka - może to powodować bolesne napięcia w mięśniach i stawach, bóle bioder, kolan oraz zniekształcenia stóp. Wychowawcy w klasach przeprowadzili praktyczne zajęcia z zakresu właściwego pakowania szkolnego tornistra. Systematycznie będą ważyć tornistry dzieci. Dodatkowo uczniowie wykonali prace plastyczne, ułożyli śmieszne rymowanki związane z tematem akcji.

                  Zwracamy się do wszystkich rodziców o wsparcie i kontrolę zawartości plecaków, aby zapobiec zabieraniu przez uczniów zbędnych rzeczy. Wykorzystajmy możliwość pozostawiania podręczników, ćwiczeń, artykułów plastycznych, stroju na w-f w klasowej szufladzie, albo w szafce w szatni.

                 Uczniu, Rodzicu, pamiętaj:

          • waga tornistra nie powinna przekraczać 10 do 15% masy ciała ucznia,
          • są w nim tylko potrzebne rzeczy – zabawki, gry zostają w domu,
          • tornister powinien posiadać ergonomiczną, odpowiednio usztywnioną ściankę przylegającą do pleców,
          • jego ciężar powinien być rozłożony symetrycznie,
          • cięższe rzeczy  powinny być umieszczone na dnie, a lżejsze wyżej,
          • tornister powinien mieć równe, szerokie szelki,
          • długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie, jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców,
          • zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej,
          • tornister należy nosić na obu ramionach.