• Powodzenia na Egzaminie Ósmoklasisty:)

• 15.05.2024
        • Wierzymy, że dzięki wytężonej pracy pod kierunkiem nauczycieli i przy wsparciu rodziców, jesteście dobrze przygotowani do tego edukacyjnego wyzwania i doskonale sobie poradzicie. Życzymy, żeby wyniki, które uzyskacie, umożliwiły Wam realizację życiowych planów i marzeń. Niech spełnią się Wasze marzenia i każdy z Was dostanie się do upragnionej szkoły.

• 5a programuje z Lego Spike

• 15.05.2024
        • 22 marca br. w klasie 5a odbyły się zajęcia z budowy robotów i programowania z wykorzystaniem klocków Lego Spike. Z racji okresu przedwielkanocnego uczniowie zbudowali, a następnie zaprogramowali roboty pomocne w malowaniu pisanek. Jedna trafiła nawet do rąk Pana Kamila Zackiewicza, który z pisanki stworzonej przy pomocy robota był bardzo zadowolony. Z kolei w kwietniu na zajęciach było zdecydowanie więcej pracy dla szarych komórek. Tym razem bez klocków, a z programem Lego Spike.Uczniowie stworzyli krótką grę dot. II wojny światowej.Doskonały sposób na szybką powtórkę kto był Polski sojusznikiem, a kto wrogiem. Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy w tym zakresie: https://liblink.pl/lUXwMGnS41

• KONCERT „Znane arie operowe i pieśni”

• 15.05.2024
        • 10.05.2024 gościliśmy w naszej szkole muzyków. Tego dnia odbył się koncert, w którym wystąpili śpiewacy operowi. Można było rozróżnić: sopran, tenor i bas z towarzyszeniem fortepianu. W programie koncertu usłyszeliśmy m.in. arię Skołuby (Straszny Dwór Stanisława Moniuszki), arię Jontka (Halka Stanisława Moniuszki, habanerę (Carmen G. Bizeta) oraz wiele innych popisowych utworów. Program częściowo wykonywany w kostiumach (galeria).

• Uroczysty apel

• 03.05.2024
        • We wtorek - 30 kwietnia w naszej szkole zapanował wyjątkowy nastrój. Uczniowie klas 4-7 zaprezentowali sceny ukazujące ważne wydarzenia, dotyczące dziejów naszej Ojczyzny.

Dzięki strojom i odpowiedniej oprawie muzycznej przenieśliśmy się do XVIII wieku, czyli czasów panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego i utworzenia Konstytucji 3 maja.

Młodzi aktorzy umiejętnie przenieśli nas w czasy II wojny światowej i przedstawili bohaterską walkę patrona naszej szkoły- Mirosława Biernackiego, aby w tym samym uczcić kolejną rocznicę urodzin młodego Generała.

Apele patriotyczne to już tradycja naszej szkoły. Na dzisiejszym również nie zabrakło jednego z powstańców Zgrupowania Chrobry II - Janusza Walędzika. Krótko mówiąc, tradycji stało się zadość!