Przed Świętem Zmarłych uczniowie z klas 3a i 3b odwiedzili miejsca pamięci w pobliżu naszej szkoły. Złożyliśmy hołd i zapaliliśmy znicze przed tablicą na ścianie budynku przy ulicy Twardej 64-Pamięci Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych poległych w Powstaniu Warszawskim w szeregach Zgrupowania AK „Chrobry II” oraz przed obeliskiem na pobliskim skwerze. Pamięć o tych, którzy odeszli na zawsze zostanie w naszych sercach.
DEBATA UCZNIOWSKA „PRAWA DZIECKA W SZKOLE”
- 03.11.2019
31 października 2019 roku uczniowie klas siódmych i ósmych debatowali nad tym, czy prawa dziecka są respektowane w szkole.
W debacie zorganizowanej z inicjatywy dyrekcji szkoły aktywny udział wzięła grupa uczniów – ekspertów z klasy 8a. Eksperci przygotowywali się do dyskusji pod kierunkiem pań psycholog i pedagog.
Uczniowie omawiali przysługujące im prawa, rozważali co robić, aby przysługujące im prawa były respektowane. Wykazali się świetną znajomością tematu i bardzo chętnie uczestniczyli w dyskusji.
Salę, w której odbywało się spotkanie dekorowały plakaty ilustrujące prawa ucznia, przygotowane przez klasę 7a pod opieką pani Anny Celej.
Szkoła pamięta
- 26.10.2019
W dniu 25 października uczniowie klas 7a i 7 B wzięli udział w projekcie Szkoła Pamięta. Nasi uczniowie odwiedzili miejsca pamięci związane z okupacją niemiecką w latach 1939-1945. Uczniowie szczególnie upamiętnili te miejsca, które były poświęcone Zgrupowaniu Chrobry II. Oddział ten walczył w okolicach naszej szkoły podczas Powstania Warszawskiego. Na koniec uczniowie udali się do kina na film Legiony, który był poświęcony żołnierzom walczącym o odzyskanie niepodległości przez naszą ojczyznę.
Szkoła Podstawowa nr 26 dla DKMS
- 23.10.2019
8 października, w naszej szkole odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Do ich grona dołączyło 18 osób. To dużo czy mało? Ten bezinteresowny gest często jest ostatnia szansą na życie dla pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Jednym z nich jest absolwent naszej szkoły rocznik 1994 i potrzebuje naszej pomocy. Trzymaj się Rafał!!!
Zachęcamy do rejestracji w DKMS. Zrób to świadomie. Zapoznaj się z informacjami na temat dawstwa szpiku na stronie www.dkms.pl
GRATULACJE !!!
- 15.10.2019
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż p. IWONA CICHOCKA została uhonorowana nagrodą BURMISTRZA DZIELNICY WOLA !!!
Nagrodę z rąk władz dzielnicy otrzymał także p. Dyrektor PAWEŁ PRUSIK!
Jak co roku z okazji święta KEN wyróżnieni nauczyciele z wolskich szkół otrzymują to prestiżowe wyróżnienie.
Pani Iwonie, Panu Pawłowi oraz wszystkim nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności, spełnienia w życiu zawodowym oraz dużo uśmiechu na każdy dzień!!!
Ślubowanie klas pierwszych. Zaprzysiężenie Samorządu Uczniowskiego
- 15.10.2019
W dniu 11.10.19 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Wśród zaproszonych gości była Dyrekcja szkoły, Przewodnicząca Rady Rodziców, oraz zaprzyjaźniony ze szkołą Kombatant Zgrupowania AK Chrobry II Pan Janusz Walędzik.
Każda z klas zaprezentowała się wierszem i piosenką. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Dyrekcja szkoły kolorowym ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia klasy pierwszej. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i legitymację szkolną.
W czasie tej uroczystości nastąpiło również zaprzysiężenie Samorządu szkolnego klas I-III oraz IV-VIII. Przedstawiciele Samorządu przyrzekali godnie reprezentować uczniów swojej szkoły, uczciwie sprawować powierzone funkcje, jak najlepiej współpracować z nauczycielami i uczniami oraz godnie reprezentować imię szkoły i troszczyć się o jej wizerunek.
MŁODZI GŁOSUJĄ- Szkolne wybory parlamentarne
- 11.10.2019
W dniu 11 października br. w naszej szkole przeprowadzona została symulacja wyborów parlamentarnych w ramach szkolnego projektu „Młodzi głosują”. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do uczestnictwa w życiu publicznym, w tym do świadomego udziału w wyborach.
W ramach szkolnego projektu uczniowie z klas 6-8 przeprowadzili w szkole symulację ,,dorosłych” wyborów na wzór wyborów powszechnych zaplanowanych na dzień 13 października .
Dzień wcześniej uczniowie zostali zapoznani z programami 5 partii politycznych .
W rtymie flamenco...
- 07.10.2019
Kolejny piątkowy koncert to pokaz tańca flamenco, który związany jest z folklorem andaluzyjskich Romów i obejmuje muzykę, śpiew, taniec, strój. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji. Zachwyciła nas wirtuozeria gry na gitarze oraz ognisty, solowy taniec z elementami improwizacji przy dźwiękach gitary i kastanietów.
GALA „WAWA BOHATEROM”
- 06.10.2019
2 października 2019 roku w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich odbyła się kolejna edycja uroczystej Gali „WAWA BOHATEROM”.
Nasza szkoła znalazła się wśród nominowanych do tego wyjątkowego wyróżnienia. Nagroda przyznawana jest osobom, organizacjom oraz instytucjom za działania na rzecz kombatantów, a szczególnie powstańców warszawskich. Doceniono wkład całego środowiska szkolnego w kultywowanie pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego.
Z wizytą w TVP
- 01.10.2019
W ostatni dzień września klasa IVa wraz z wychowawcą p. Tyburskim udała się do siedziby Telewizjii Polskiej S.A.
1Mieliśmy okazję poznać telewizję "od kuchni". Zwiedzialiśmy studia, w których nagrywane są najbardziej popularne programy takie jak: "Pytanie na śniadanie", czy "Jaka to melodia". Zgłębiliśmy tajniki pracy kamerzystów, dźwiękowców oraz ekip technicznych, którzy stoją za realizacją programów telewizyjnych. Poznaliśmy wiele ciekawostek, które dla zwykłego odbiorcy są niewidoczne.
Na zakończenie wycieczki obejrzeliśmy wystawę poświęconą historii telewizji. Zobaczyliśmy jak wyglądały pierwsze kolorowe telewizory, a także przywitaliśmy się z bohaterami bajek naszych rodziców: Jacekiem i Agatką, a także z Kulfonem i Moniką.
Gorąco zachęcamy wszystkich do zwiedzania TVP!!!
Próbna ewakuacja
- 29.09.2019
27 września 2019 roku w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i wszystkich pracowników szkoły z procedurami dotyczącymi zachowania się w sytuacji pożaru lub innego zagrożenia dla życia.
O godz. 8.15 po usłyszeniu sygnału alarmowego uczniowie wraz z nauczycielami oraz pozostali pracownicy szkoły zgodnie ze wszystkimi procedurami udali się drogami ewakuacyjnymi na miejsce zbiórki przy budynku szkolnym. Wszyscy postępowali zgodnie z wyznaczonym zakresem działań. Na miejscu zbiórki sprawdzono stan osobowy ewakuowanych, zabezpieczono podstawową dokumentację szkolną. Ewakuowani zachowali spokój, stosowali się do poleceń kierującej ewakuacją, pedagog, Ireny Pych.
Ćwiczenia ewakuacyjne przeprowadzono w obecności jednostki pożarniczej Państwowej Straży Pożarnej i przedstawicieli Komendy Rejonowej Policji - Warszawa IV.
Lekki tornister
- 29.09.2019
Dnia 27.09.2019 r. w naszej szkole już po raz dziesiąty odbyła się akcja LEKKI TORNISTER. Dzieci z młodszych klas obejrzały inscenizację pt. „Lekki tornister” w wykonaniu uczniów z 3 a .
Był śpiew, taniec i hasła promujące akcję.
W klasach z wychowawczyniami uczniowie z klas I. uczyli się, jak prawidłowo pakować tornistry.
Ponadto:
Klasy I.-wykonały rysunek-Co powinno być w tornistrze ucznia?
Klasy II.- wymyślały hasła promujące akcję.
Klasa III a - zaprezentowała występ.
Klasa III. b- tworzyła listę rzeczy, które powinny znaleźć się w tornistrze, w zespołach zastanawiali się, czego nie powinni zabierać do szkoły i dlaczego?
W klasach 4-8 na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki nawiązujące do akcji
–„Lekki Tornister”.
Zaplanowana tematyka do realizacji w tym dniu była następująca:
• cechy „lekkiego tornistra” -właściwy wybór tornistra lub plecaka,
• sprawdzenie zawartości tornistrów/plecaków,
• pakowanie plecaków zgodnie z planem,
• podanie zasad ,,odchudzenia” tornistra, min. zostawianie podręczników w klasie, szatni,
zeszyty w miękkich okładkach,
• propozycje uczniów- Co zrobić, by plecak był lżejszy?
• ustalenie miejsca w klasach na pozostawianie np. podręczników, ćwiczeń lub przyborów
na plastykę/technikę.
Ważenie tornistrów będzie odbywało się raz w miesiącu do końca roku szkolnego – terminy ważenia ustalą wychowawcy, którzy odpowiedzialni będą za monitorowanie akcji.
Rodziców prosimy o codzienną kontrolę tornistrów dzieci, szczególnie w klasach młodszych.
Honorowe Wyróżnienie Prezydenta miasta st. Warszawy nadawane szkołom mogącym pochwalić się kreatywnymi rozwiązaniami edukacyjnymi
- 26.09.2019
Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała Honorowe Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem” podczas Jubileuszowej gali, która odbyła się 24 września 2019 roku w Centrum Nauki Kopernik. Doceniono społeczną aktywność naszych uczniów.
Szkoła zaprezentowała działania wolontariuszy w następujących obszarach:
Uczniowie dla Rozwoju
Uczniowie – Potrzebującym
Uczniowie – Pamięci
Uczniowie– Szkole
Przez cały rok szkolny podejmowaliśmy innowacyjne i kreatywne działania na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Projekt przyczynił się do budowania otwartej społeczności szkolnej, do wspierania dialogu międzykulturowego oraz do kształtowania postaw wolontariackich. W projekcie wzięli udział wszyscy nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26.
Apel „Mam wpływ na moje bezpieczeństwo w szkole i w domu”
- 22.09.2019
20 września 2019 roku odbyły się w naszej szkole spotkania dla klas 0-3 i 4-8, podczas których przypominano uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się w szkole i w domu. Zwracano szczególną uwagę na kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne oraz innych.
Uczniowie klas 8a, 8b, 6s i 5b zaprezentowali inscenizację, której głównym celem było uświadomienie innym obowiązku troski o siebie, o innych, o całe środowisko szkolne i domowe.
Zespół do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej przygotował prezentację przypominającą obowiązujący od kilku lat Szkolny System Bezpieczeństwa w SP 26 wraz z założeniami Klasowych Kodeksów Złości. Dodatkowo uwzględniono zagadnienia związane z bezpieczeństwem dziecka w ruchu drogowym oraz zagadnienia radzenia sobie w sytuacjach trudnych w domu i w szkole. Przypomniano zasady postępowania w szkole w przypadku pojawienia się problemu. Prowadzące spotkania, p. pedagog i p. psycholog, podkreślały konieczność dbania o własne bezpieczeństwo w szkole i w domu oraz nie narażania siebie i innych na utratę zdrowia.
O oprawę muzyczną spotkań zadbała p. Justyna Uchrońska, a uczniom spodobała się „Piosenka Mądrych Dzieci” zespołu „Mała Orkiestra Dni Naszych” w wykonaniu Szymona z klasy 5b.
Życzymy wszystkim SUKCESÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM!
Archiwum Aktualności