Nasz chomik Gimper przez wiele tygodni dostarczał radości, integrował, pocieszał, łagodził, uczył, inspirował, słuchał opowieści. Wprawdzie doczekał się tańca i pieśni na swoją cześć, ale nadszedł czas na jego wypoczynek. Do zobaczenia we wrześniu!
Nasz chomik Gimper przez wiele tygodni dostarczał radości, integrował, pocieszał, łagodził, uczył, inspirował, słuchał opowieści. Wprawdzie doczekał się tańca i pieśni na swoją cześć, ale nadszedł czas na jego wypoczynek. Do zobaczenia we wrześniu!
7 VI 2022 klasy 8a i 8b uczestniczyły w wycieczce do Karkowa. Wzorem przeszłych jednodniowych wycieczek korzystaliśmy z transportu PKP. Po przybyciu do Krakowa zwiedzaliśmy starą część Krakowa, do których zaliczał się Rynek Główny. Tam udaliśmy się do Muzeum Narodowego, które mieści się w Sukiennicach. Podziwialiśmy nie tylko polskie malarstwo. Widzieliśmy obraz Jana Matejki – Hołd pruski, Szał – Władysława Podkowińskiego czy jedną z największych w Polsce stałych wystaw XIX-wiecznego polskiego malarstwa czy rzeźby. Wczuliśmy się w wyjątkowy klimat ulicy Floriańskiej i Grodzkiej prowadzących wprost pod mury monumentalnego Wawelu. Widzieliśmy siedzibę polskich władców, zamek gdzie kształtowała się polska historia. Miejsce to określa naszą tożsamość, jest naszym symbolem narodowym i kulturowym, więc chcielibyśmy zobaczyć tę wyjątkową budowlę wraz z jej murami obronnym. Podziwialiśmy panoramę Wisły. Zeszliśmy również do groty, którą zamieszkiwał smok wawelski. Wyjątkową atrakcją był rejs gondolą po Wiśle. Dzień był wyjątkowo parny stąd chłód rzeki pozwolił zrelaksować się po całym dniu zwiedzania. Po naszpikowanym zabytkami Starym Mieście udaliśmy się na Kazimierz. Stara dzielnica żydowska tętni życiem przez całą dobę. Jak magnes przyciąga wyjątkowym klimatem, ulicznymi muralami, hipsterskimi knajpkami, roześmianymi bywalcami i bliskością rzeki Wisły. To tutaj na Kazimierzu zakończyliśmy zwiedzanie Krakowa.
Jednym z wydarzeń organizowanych w ramach działań Akademii Przyszłości jest tzw. „Fotel Prezesa”.
„Fotel Prezesa” to spotkanie dzieci z inspirującą osobą, dzięki której każde dziecko może wejść w nieznany mu świat i poznać historię czyjejś drogi od trudności do sukcesu. Dziecko ma szansę pomyśleć: „ja też tak mogę”, pomimo przeciwności i początkowego braku wiary w swoje możliwości. Wielu dorosłych, którzy dzisiaj czują się spełnieni i usatysfakcjonowani swoimi osiągnięciami, doświadczało na początku swojej kariery podobnych trudności. Wydarzenie „Fotel Prezesa” ma uświadomić dzieciom, że trudności można pokonywać oraz ma sprawić, żeby dzieci uwierzyły, że mogą nie tylko marzyć, ale i spełniać swoje marzenia. To spotkanie jest okazją do wyjątkowej wizualizacji przyszłości oraz do budowania motywacji wewnętrznej do działania.
W naszej szkole 3 czerwca 2022 roku gościliśmy wyjątkową osobę - Panią Joannę Bielecką, Dyrektor Zarządzająca Caterpillar Financial Services na region Europy Środkowo Wschodniej.
Spotkanie z Panią Joanną było dla uczniów klas 4-8 wyjątkową sposobnością do zainspirowania się wytrwałością w dążeniu do celu oraz nastawieniu na nieustanny rozwój, które cechują Panią Joannę i jako człowieka, i jako dyrektora w bardzo dużej firmie Caterpillar. Firma ta jest globalnym koncernem produkującym maszyny budowlane, które można zobaczyć na niemal każdej większej budowie w Polsce.
Podczas spotkania uczniowie mogli zadawać Pani Joannie pytania, uczestniczyli w konkursie, w którym nagrody zostały ufundowane przez firmę Caterpillar.
Dziękujemy wolontariuszom z Akademii Przyszłości za zorganizowanie spotkania, a także za całoroczną pracę uczniami naszej szkoły!
Wakacje coraz bliżej, więc warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku!
Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej 10 czerwca 2022 roku przeprowadził spotkania poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży podczas wakacji.
Uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w apelach z podziałem na grupy.
Podczas apelu przypomniano uczennicom i uczniom o bezpiecznych zachowaniach w podróży, podczas zabaw wakacyjnych w mieście, na podwórku, w domu. Zwrócono uwagę dzieci i młodzieży na korzystanie w sposób bezpieczny z uroków wakacji na plaży, nad morzem, nad jeziorem, w lesie, górach oraz podczas wakacji na wsi. Zaprezentowano uczniom zdjęcia rośliny stanowiącej bardzo duże zagrożenie dla człowieka oraz zwierząt - barszczu Sosnowskiego, zalecono uczniom unikanie z nią jakiegokolwiek kontaktu. Prowadzący podczas omawiania prezentacji przypomnieli również o zasadzie ograniczonego zaufania wobec osób nieznajomych. Kolejny raz została omówiona netykieta, czyli zbiór zasad kulturalnego i bezpiecznego zachowania w Internecie. Przypomniano elementy przepisów ruchu drogowego w odniesieniu do zasad obowiązujących pieszego i rowerzystę. Uczniowie wykazali się znajomością numerów telefonów alarmowych oraz poznali zasady rozmowy z koordynatorem służb ratowniczych.
Wakacje to czas wspaniałej zabawy i odpoczynku. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo!
Życzymy wszystkim miłych i bezpiecznych wakacji 2022.
10 czerwca 2022 w naszej szkole odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne.
Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i wszystkich pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku pożaru lub innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
O godzinie 8.15 po usłyszeniu sygnału alarmowego nauczyciele wraz z uczniami postępując zgodnie z procedurami udali się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, w pobliżu szkoły. Na miejscu zbiórki nauczyciele złożyli meldunek, z którego wynikało, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę. Po przeprowadzonej kontroli budynku informacja o stanie ewakuacji przekazana została Dyrektorowi szkoły, który odwołał alarm i uczniowie wrócili na lekcje.
Ewakuacja przebiegała spokojnie, sprawnie, zgodnie z procedurami.
Próbna ewakuacja została zgłoszona do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej oraz Komendy Rejonowej Policji.
20 CZERWCA GODZ. 17:00 PRÓBA SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ W REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ DO KLASY PIERWSZEJ SPORTOWEJ
Від 31 травня 2022 року розпочинається реєстрація на участь в акції «Спільне Варшавське літо», організовану містом Варшава та Дитячим фондом ООН - ЮНІСЕФ. «Спільне варшавське літо» – це діяльність, яка доповнює пропозицію Варшавської акції «Літо у місті» 2022. Проект фінансується ЮНІСЕФ і призначений для дітей-біженців, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року і зараз проживають у Варшаві.
Як зареєструвати дитину?
Набір розпочнеться 31 травня 2022 року о 8:00 і триватиме до 8 червня 2022 року, відбуватиметься у вибраних школах у визначений час (список шкіл та години їх роботи будуть доступні на сайті Управління освіти).
Що потрібно зробити?
Будь ласка, відвідайте веб-сайт https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/ , де на вкладці «Діти з України» подано інформацію про Акцію та необхідні документи, перекладені українською мовою.
У вкладці «Довідник щодо пропозиції відпочинку» подано прелік шкіл, в яких організована Акція для дітей з України.
До вибраної батьками школи необхідно подати заповнену Картку учасника, зразок якої ТУТ. На один тиждень необхідно подати одну Картку учасника.
Якщо ви не маєте можливості роздрукувати Картку учасника, ви можете отримати її у школі, яка організовує Акцію.
Паперову версію Картки учасника необхідно заповнити польською мовою, зразок картки, перекладений українською, можна знайти ТУТ, перекладена Картка також буде доступна в школі.
Якщо ваша дитина приїхала до Польщі після 24 лютого 2022 року, участь вашої дитини в Акції буде безкоштовною (фінансується ЮНІСЕФ). Ви повинні заповнити Підтвердження, на підставі якого ваша дитина буде звільнена від оплати (Підтвердження включено в текст Картки, воно також перекладено українською мовою).
Порядок подачі заяв визначає, чи буде дитина зарахована до участі в Акції.
Після 20 червня 2022 року розпочинається другий етап реєстрації на вільні місця.
Додаткову інформацію можуть надати Координатори Акції «Літо в місті 2022» в окремих районах міста.
Бажаємо всім українським дітям гарного відпочинку у Варшаві!
W poniedziałek, 6 czerwca 2022 Szkoła Podstawowa Nr 26 była organizatorem Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy wojennej. W konkursie wzięli udział przedstawiciele wolskich szkół podstawowych. Uczniowie zaprezentowali zróżnicowany repertuar i wykazali się wysokimi umiejętnościami recytacji i interpretacji utworów literackich.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Podczas oczekiwania na wyniki konkursu uczestnicy i ich opiekunowie rozmawiali o czasach wojny i okupacji z Panem Januszem Walendzikiem – zaprzyjaźnionym ze szkołą kombatantem, uczestnikiem Powstania Warszawskiego.
Uczniowie naszej szkoły uzyskali w konkursie wysokie wyniki: wśród uczniów klas VI-VIII pierwsze miejsce zdobyła Karolina Przybylska, trzecie miejsce Matylda Calak, wyróżnienie Jan Stępiński – Ustasiak. W kategorii uczniów klas IV-V pierwsze miejsce: Felicja Szelachowska, trzecie miejsce: Julian Łączyński.
Andrzej Szcześniak z klasy 2 b został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie plastyczno- historycznym Fundacji Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii ,,Kto tu rządził".
Laureatowi serdecznie gratulujemy
Taką przygodę zapewnili sobie uczniowie klas trzecich. Każdy z nich napisał i zdeponował w bibliotece list do samego siebie. Listy zostaną otwarte za pięć lat, czyli wtedy, kiedy dzisiejsi trzecioklasiści będą opuszczać szkołę. Nie było to łatwe zadanie, a mimo to, wzbudziło wiele pozytywnych emocji. W końcu przyszłość to piękny zasób.
Szanowni Państwo,
w związku z organizacją akcji „Wspólne Warszawskie Lato” organizowanej jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci – UNICEF w ramach „Lata w Mieście” w załączeniu przesyłam komplet dokumentów w języku polskim oraz języku ukraińskim w tym oświadczenie oraz informację dla rodziców z Ukrainy.
Poniżej przesyłam również kilka przydatnych informacji oraz harmonogram:
· Od 31 maja 2022 r. ruszają zapisy do Akcji „Wspólne Warszawskie Lato” organizowanej w ramach „Lata w Mieście”. Zapisy będą trwać do 8 czerwca 2022 r.
· Jeśli dziecko przyjechało do Polski po 24 lutego 2022 r., udział dziecka w Akcji będzie bezpłatny (sfinansowany przez UNICEF). Rodzic wypełnia Oświadczenie, na podstawie którego dziecko zostanie zwolnione z opłat, (oświadczenie jest umieszczone w treści Karty oraz w osobnym załączniku i przetłumaczone na język ukraiński).
· Karta drukowana bezpośrednio z systemu różni się od karty przekazanej w załączeniu – różnica polega na braku oświadczenia potwierdzającego przybycie po 24 lutego br.
· Karty wprowadzone do systemu przez rodziców, którzy przybyli do Polski po 24 lutego, powinny być anulowane przez kierownika wypoczynku/osobę upoważnioną i wprowadzone jeszcze raz do grupy dla dzieci z Ukrainy (dane są już w systemie). Do karty wydrukowanej z systemu rodzic powinien wypełnić i dołączyć oświadczenie – treść w załączeniu.
· Rodzice dzieci (którzy nie brali udziału w elektronicznych zapisach) składają kartę, która musi być wypełniona w języku polskim (karta w języku ukraińskim stanowi jedynie pomoc w wypełnieniu).
· Akcja „Wspólne Warszawskie Lato” organizowana jest przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEF. „Wspólne Warszawskie Lato”. Jest działaniem uzupełniającym ofertę Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście 2022”. Projekt finansowany jest przez UNICEF i przeznaczony dla dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 r. i mieszkających obecnie na terenie Warszawy.
Powered by aSc EduPage