Świetlica-blog
FILOZOFIA NA PŁÓTNIE! ZA NAMI III EDYCJA WYJĄTKOWEGO KONKURSU
- 25.06.2026 00:04
To już trzeci raz, kiedy nasza szkoła zamieniła się w przestrzeń głębokich przemyśleń i artystycznej ekspresji! Na przełomie kwietnia i maja wystartowała kolejna edycja Świetlicowego Konkursu Filozoficzno-Plastycznego – wyzwania, które wymagało od uczestników czegoś więcej niż tylko talentu plastycznego.
Zadanie było ambitne: najpierw zmierzyć się z tekstem, a potem przelać myśli na papier. Uczniowie wzięli na warsztat pełne mądrości bajki – „Kogut czy kura”, „Piekło i raj” oraz „Most kłamców”. Kluczem do sukcesu nie było zwykłe przeczytanie historii, ale dogłębna refleksja. Uczestnicy musieli wejść w rolę młodych filozofów, przeanalizować ukryte sensy, a następnie stworzyć autorską, poruszającą ilustrację do wybranej przez siebie bajki.
Poziom prac postawił jury przed niezwykle trudnym wyborem. Po burzliwych obradach wyłoniono ścisłą czołówkę tegorocznej edycji! Ostatecznie nagrodzono pięć projektów, przyznając trzy pierwsze miejsca oraz dwa wyróżnienia.
I miejsce: Liza D. - 2c
II miejsce: Julia B. - 2c
III miejsce: Julia T. - 3b
Wyróżnieni: Veronika D. – 2 c
Julia P. – 2 c
Wszystkim laureatom składamy ogromne gratulacje! Pokazałyście, że sztuka i filozofia to duet idealny!

- Wróć do listy artykułów
Ostatnie artykuły
