• AKCJA -GODZINA DLA ZIEMI

• 22.03.2024 16:23
      • Dziś przybliżyliśmy naszym uczniom cele i założenia globalnej akcji „Godzina dla Ziemi”.

• Podczas pogadanek i prezentacji tematycznych wychowawcy przypomnieli uczniom, jak ważna jest codzienna troska o naszą planetę i jej zasoby, które nie są nieskończone. Tegoroczna edycja akcji „Godzina dla Ziemi” poświęcona jest rzekom. Dlatego też, przypomniano jak ważnym elementem ekosystemu są rzeki- miejsce życia oraz schronienie wielu roślin i zwierząt. Jako sposoby dbania o nasze wspólne dobro wymieniono takie pomysły jak m.in. oszczędzanie wody, używanie przyjaznych środowisku detergentów, ograniczanie używania nawozów jak również sprzątanie po sobie, gdy wypoczywamy pobliżu akwenów. Uwieńczeniem dnia było wykonanie plakatów popularyzujących akcję „Godzina dla Ziemi 2024 ”

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję! 23 marca o 20.30 przygaście światło w domu, by pokazać, że Wam też zależy!